Polityk pojawił się na inowrocławskim Rynku punktualnie. Zainteresowanie spotkaniem z posłem było niższe niż choćby przed wyborami - tym razem było to kilkadziesiąt osób. Chętnych do zadawania pytań było jednak wielu. Zaczęło się od najbardziej gorącego tematu ostatnich dni, czyli służby zdrowia i wykorzystywania szpitali przez polityków.
- Szpitalami zarządzają politycy i z tego powodu są źle zarządzane i przynoszą straty - twierdzi Sławomir Mentzen. Proponował rozbicie NFZ na konkurujące ze sobą ubezpieczalnie i wyrzucenie polityków z zarządzania lecznicami. - Szpital wcale nie musi należeć do państwa, czy samorządu - dodał.

Nie brakło też pytań o stanowisko polityka wobec aborcji, legalizacji marihuany, czy CPK, jak również dbania o małą przedsiębiorczość. Ocenił, że jego środowisko polityczne nie będzie wprowadzało w okresie przedwyborczym tzw. gabinetu cieni. - Takie rozwiązania się nie sprawdzają - ocenił.
