Pierwsze spotkanie na temat planowanej inwestycji, które miało miejsce w ratuszu nie przyniosło przełomu w sprawie. Nie wszyscy zainteresowani mogli też w nim wziąć udział, bo było organizowane w godzinach przedpołudniowych.
- Pierwsze spotkanie pokazało, jak duże jest zainteresowanie mieszkańców tą sprawą. Dlatego organizuję kolejne, na które zapraszam mieszkańców, inwestora lub jego przedstawicieli oraz wszystkich radnych Rady Miejskiej Inowrocławia oraz zainteresowanych radnych powiatowych. Celem spotkania jest przedstawienie planów inwestycyjnych, wysłuchanie mieszkańców oraz odpowiedź na pytania i wątpliwości dotyczące tej inwestycji - informuje radny Bartłomiej Stanisz - inicjator spotkania.
Przypomnijmy. Inwestor nie będzie mógł wybudować mieszkań w proponowanym kształcie, jeśli do inwestycji nie przekona radnych. Zamierza bowiem wykorzystać przepisy obowiązującej jeszcze specustawy "Lex Deweloper". Bez nich, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego może postawić na swojej działce niższy budynek, również usługowo-handlowy.
W naszej niedawnej sondzie 83% z 534 głosujących osób sprzeciwiło się budowie bloku.
lokalizacja:
Początek spotkania w poniedziałek, 6 lipca o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Kiełbasiewicza.