Organizatorzy przygotowali muzyczną ucztę z udziałem trzech uznanych zespołów prezentujących różne oblicza bluesa, rock and rolla i boogie woogie.
Na scenie jako pierwszy pojawi się zespół After Blues. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich duetów bluesowych, działający nieprzerwanie od 46 lat. Muzycy wypracowali własny, charakterystyczny styl oparty na oszczędnych aranżacjach i nastrojowych balladach. Przez lata współpracowali m.in. z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską.
Kolejną gwiazdą festiwalu będą Szulerzy, którzy w tym roku świętują 25-lecie działalności. Grupa promuje właśnie swój najnowszy album „Kolory”. Ich znakiem rozpoznawczym jest energetyczne połączenie rhythm and bluesa, rock and rolla i soulu, które sami określają mianem blues'n'rolla. W Inowrocławiu wystąpią z gościnnym udziałem Bartka Szopińskiego - cenionego klawiszowca znanego z zespołu Boogie Boys.
Finał festiwalu należeć będzie właśnie do Boogie Boys. Zespół od ponad dwóch dekad koncertuje na scenach w Polsce i za granicą, występując u boku światowych gwiazd. Muzycy specjalizują się w boogie woogie, bluesie i rock and rollu. W 2009 roku jako jedyny zespół spoza Stanów Zjednoczonych znaleźli się w finale prestiżowego konkursu International Blues Challenge w Memphis. Ich album „Full Speed No Brakes” otrzymał nominację do nagrody Fryderyk.
Początek koncertów zaplanowano na godz. 17.00. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.