Najważniejszą zmianą dla kierowców będzie ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, wzmocnionej specjalną siatką z włókien szklanych, co zapobiegnie powstawaniu spękań. Warto zwrócić uwagę, że w wyniku prac poziom jezdni podniesie się o około 9 cm, co wymagało zaprojektowania odpowiedniej regulacji wysokościowej wszystkich istniejących zjazdów do posesji oraz skrzyżowań z drogami bocznymi.

Dodatkowo pobocza zostaną mechanicznie ścięte i utwardzone kruszywem oraz destruktem asfaltowym, a rowy odwadniające zostaną pogłębione i wyprofilowane, aby zapewnić sprawne odprowadzanie wody opadowej.

Istniejące zatoki autobusowe zyskają nową, trwałą nawierzchnię z betonu zbrojonego włóknami.


Zobacz też: Najpierw był ból, potem telefon, który zmienił wszystko. Dziś słyszy: "Tato"


Perony przystankowe zostaną wyłożone szarą kostką brukową, a z myślą o osobach niedowidzących w odległości 75 cm od krawędzi peronu zamontowane zostaną specjalne żółte płytki integracyjne z wypustkami ostrzegawczymi. W ramach poprawy bezpieczeństwa na drodze pojawi się nowe oznakowanie pionowe oraz grubowarstwowe oznakowanie poziome, uzupełnione o punktowe elementy odblaskowe, czyli tak zwane kocie oczka.

Przewidywany czas realizacji całego zadania wynosi 5 miesięcy od daty podpisania umowy. Choć roboty będą wiązały się z czasowymi utrudnieniami, wykonawca jest prawnie zobowiązany do zapewnienia stałego dostępu do wszystkich posesji przez cały okres trwania inwestycji.

Aktualnie na tym odcinku ustawiono znaki ograniczające prędkość do 40 km/h i zakazujące wyprzedzania. Prace wykona firma Inodrog za blisko 5,5 mln zł udzielając 60 miesięcy gwarancji. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.