Centrum Bezpieczeństwa wraz z Magazynami Obrony Cywilnej powstaje na terenie plaży nad Jeziorem Pakoskim. Obiekt ma pełnić funkcję zaplecza dla działań ratowniczych i ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych. Znajdą się tam magazyny z wyposażeniem na potrzeby obrony cywilnej oraz ochrony mieszkańców.
Zobacz też: Szpital ma milionowe długi wobec medyków. Personel już odchodzi
W sezonie letnim planowane jest także uruchomienie prewencyjnego posterunku Policji, którego patrole obejmą Jezioro Pakoskie, rzekę Noteć oraz jezioro Mielno. Projektowany obiekt będzie pełnił również ważną rolę w rozwoju turystyki wodnej. Zaplanowano w nim zaplecze sanitarne dla kajakarzy i turystów wodnych.
Kulminacyjnym momentem wtorkowego wydarzenia było symboliczne wbicie łopat, które oficjalnie zainaugurowało rozpoczęcie prac budowlanych. W uroczystości wzięli udział samorządowcy i parlamentarzyści, radni, urzędnicy, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakości oraz przedstawiciele WOPR z Kruszwicy.



