Centrum Bezpieczeństwa wraz z Magazynami Obrony Cywilnej powstaje na terenie plaży nad Jeziorem Pakoskim. Obiekt ma pełnić funkcję zaplecza dla działań ratowniczych i ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych. Znajdą się tam magazyny z wyposażeniem na potrzeby obrony cywilnej oraz ochrony mieszkańców.


Zobacz też: Szpital ma milionowe długi wobec medyków. Personel już odchodzi


W sezonie letnim planowane jest także uruchomienie prewencyjnego posterunku Policji, którego patrole obejmą Jezioro Pakoskie, rzekę Noteć oraz jezioro Mielno. Projektowany obiekt będzie pełnił również ważną rolę w rozwoju turystyki wodnej. Zaplanowano w nim zaplecze sanitarne dla kajakarzy i turystów wodnych.

Kulminacyjnym momentem wtorkowego wydarzenia było symboliczne wbicie łopat, które oficjalnie zainaugurowało rozpoczęcie prac budowlanych. W uroczystości wzięli udział samorządowcy i parlamentarzyści, radni, urzędnicy, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakości oraz przedstawiciele WOPR z Kruszwicy.

731366025_1459367805958759_1691776462484269354_n

730516073_2159121124820857_1950753524075972268_n

727497579_762256656951004_706825309083433888_n

729522992_1039003742024385_3998712801555962609_n