W ramach obchodów Roku Jana Kasprowicza oraz stulecia nadania jego imienia I Liceum Ogólnokształcącemu, we wtorek zorganizowano Bieg Kasprowiczowski. Wydarzenie nawiązywało do codziennej drogi, jaką poeta pokonywał z Szymborza do ówczesnego Gimnazjum Królewskiego.
Uczestnicy pokonali trasę o długości około 4 kilometrów, biegnąc ulicami Szymborską, Andrzeja oraz Najświętszej Maryi Panny aż do boiska lekkoatletycznego I Liceum Ogólnokształcącego.
Sportowa rywalizacja miała charakter rekreacyjny, dlatego zrezygnowano z pomiaru czasu oraz oficjalnej klasyfikacji. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościową koszulkę i numer startowy, a na mecie pamiątkowy medal.
Organizatorami biegu byli SKS Kasprowicz Inowrocław oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza, a projekt sfinansowano przy wsparciu funduszu Qemetica dla Kujaw.
fot. nad.