W piątek po południu przed budynkiem spółki zorganizowano konferencję prasową z udziałem byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka, byłego premiera Mateusza Morawieckiego, posłów oraz działaczy PiS i związkowców. Szczegóły w materiale wideo powyżej.
Daniel Obajtek dołącza do protestu głodowego w Solino
W piątkowe popołudnie przed IKS Solino w Inowrocławiu Daniel Obajtek zadeklarował, że w najbliższych dniach zacznie protest głodowy. Wraz z Mateuszem Morawieckim były prezes Orlenu wskazywał, że "jeśli Qemetica zostanie sprzedana Niemcom, Solino przestanie istnieć".