Policjanci z radziejowskiej drogówki kontrolowali prędkość na jednym z odcinków DK 62. Podczas pomiaru zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu, który poza terenem zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h.
Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Otrzymał także 15 punktów karnych i mandat w wysokości 5000 zł.
Zobacz też: Kraksa w Latkowie. Toyota zderzyła się z BMW
Tak wysoka kara wynika z przepisów dotyczących recydywy drogowej. Obejmują one kierowców, którzy w ciągu dwóch lat od poprzedniego wykroczenia ponownie popełniają to samo poważne naruszenie przepisów.