Do zatrzymania doszło w czwartek, 25 czerwca, we wsi Kamieniec w powiecie radziejowskim. Dzielnicowi zatrzymali do kontroli osobowe BMW, którym kierował 36-latek.
- Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci sprawdzili również jego dane w systemach i ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - inofrmuje KPP w Radziejowie.
Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Radziejowie, gdzie sprawa została rozpoznana w trybie przyspieszonym.
Sąd skazał 36-latka na dwa lata pozbawienia wolności oraz ponownie orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał zapłacić 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także 5 tys. zł nawiązki na rzecz Skarbu Państwa.