Z przekazanych nam przez starostwo informacji wynika, że nowy dzierżawca został wyłoniony po złożeniu wniosku przez podmiot zainteresowany prowadzeniem placówki. W odpowiedzi nie ma natomiast informacji o przeprowadzeniu konkursu ofert.

- Wniosek złożył jeden podmiot zainteresowany taką działalnością – mówi Artur Kisielewicz ze Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.

Obecnie trwa proces przejmowania zadań związanych z prowadzeniem bursy. Zarząd Powiatu planuje podpisać umowę z Fundacją "Szansa na lepsze jutro" po zakończeniu wszystkich wymaganych procedur formalno-prawnych. Umowa ma zostać zawarta na okres trzech lat.


Zobacz też: Szpital ma milionowe długi wobec medyków. Personel już odchodzi


Starostwo podkreśla, że najważniejszym kryterium wyboru było zachowanie dotychczasowej funkcji obiektu.

- Głównym kryterium wyboru dzierżawcy było dalsze prowadzenie bursy na cele szkolne. Placówka ma zapewniać młodzieży bezpieczne warunki zakwaterowania, wsparcie wychowawcze oraz odpowiednie warunki do nauki – dodaje Artur Kisielewicz.

Przypomnijmy, że jeszcze w maju powiat zapewniał, że bursa ma funkcjonować również w roku szkolnym 2026/2027, a w razie problemów organizacyjnych przygotowano rozwiązania awaryjne zakładające tymczasowe zakwaterowanie uczniów w internatach w Kościelcu i Kobylnikach wraz z zapewnieniem bezpłatnego transportu do szkół w Inowrocławiu.

wsp_modul