Biofarm Basket II Suchy Las - KSK Noteć Inowrocław 93:94 (23:34, 24:20, 19:18, 20:14, 7:8)

Punkty dla Biofarmu: Woroniecki 28, Czyż 16, Lewandowski 15, Krajewski 12, Giżyński 10, Munyama 5, Ziółek 4, Wiśniewski 3,

Punkty dla Noteci: Marciniak 24, Żurawski 17, Fillipiak 16, Kowalewski 14, Bierwagen 12, Grzesiński 8, Szczepanik 3.

W zespole gospodarzy najstarszy zawodnik liczył 20 lat, a najmłodszy... 15. Mimo znacznie większego doświadczenia po stronie Noteci i długiej serii meczów bez porażki, niespodzianka była blisko.

Pierwsza kwarta to popis gry w wykonaniu biało-niebieskich. 34 punkty pozwoliły zdobyć przewagę, która powoli topniała z każdą kolejną kwartą, by na koniec regulaminowego czasu gry spaść do 0. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której oba zespoły walczyły punkt za punkt. Jako ostatni piłkę mieli gospodarze, ale mimo kilkunastu sekund na rozegranie akcji, tuż przed końcową syreną zdecydowali się na rzut z dystansu, który okazał się niecelny. To dało zwycięstwo Noteci. W drużynie gospodarzy warto podkreślić doskonałą skuteczność rzutów z dystansu Marciniaka, który trafił 7 na 11 trójek.

W następnej kolejce Noteć zagra na wyjeździe 22 grudnia z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne.