Sezon 2023, mimo że był jednym z najtrudniejszych finansowo w ostatnich latach, członkowie Automobilklubu Inowrocławskiego zakończyli na bardzo dobrych miejscach w konkurencjach w których reprezentowali nasz klub.

W Mistrzostwach Polski Motocross – Quadcross – reprezentant inowrocławskiego klubu – Mikołaj Gmerek – wywalczył bardzo dobre 3 miejsce czyli tytuł II Wicemistrza Polski w klasie Quad Open.

Ten sam zawodnik w Mistrzostwach Pomorza Zachodniego Crosscountry wywalczył 1 miejsce czyli tytuł Mistrza Pomorza Zachodniego w klasie Quad Open.

Również w Mistrzostwach Pomorza Zachodniego Crosscountry startował inny nasz zawodnik - motocyklista Jacek Miler. Wywalczył on również 1 miejsce i tytuł Mistrza Pomorza Zachodniego w klasie Open.

Jacek Miler brał udział również w Pucharze Polski Crosscountry oraz Enduro jednak kłopoty sprzętowe spowodowały, że sezon 2023 zakończył odpowiednio na 12 i 13 miejscu.

W ogólnopolskich, europejskich, a nawet światowych zawodach crosscountry reprezentowała nas co roku załoga Kamena Rally Team, czyli Tomek Białkowski i Darek Baśkiewicz w pojeździe klasy UTV. Cały rok 2023 nasi zawodnicy poświęcili na jedno wydarzenie, które to wśród wielu kierowców rajdowych uważane jest za najważniejsze – Rajd Dakar. Niestety na ostatniej prostej przygotowań problemy z homologacją auta którym mieli pojechać spowodowały, że nie wystartowali. Byli obecni w Arabii Saudyjskiej, ale jako obserwatorzy. Jednak Tomek i Darek zapewnili, że wrócą jeszcze na pustynię, tym razem żeby powalczyć.

Co roku Automobilklub Inowrocławski bardzo dobrze reprezentował się w zawodach turystycznych. Tak również było w 2023 roku, w którym to w Turystycznych Samochodowych Mistrzostwach Okręgu Bydgoskiego nasi zawodnicy zajęli miejsca na podium. W kategorii pilotów 2 miejsce i tytuł Wicemistrza okręgu wywalczył Paweł Karólewski, a tuż za podium, czyli 4 miejsce wywalczyła Jagoda Hendrych.

W kategorii kierowców 3 miejsce i tytuł II Wicemistrza wywalczyła Justyna Mochalska. Tak dobre wyniki poszczególnych reprezentantów zaowocowały dla Automobilklubu Inowrocławskiego 2 miejscem i tytułem Wicemistrza Okręgu w klasyfikacji klubowej. Nasi samochodowi turyści bardzo udanie zaczęli już sezon 2024.

W Bydgoszczy, pod koniec stycznia, odbyła się 1 runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w której startowały 2 nasze załogi.

1 miejsce w rajdzie zajęła załoga Radosław Schenker i Dominik Nowak, a 5 miejsce załoga Michał Siński i Paweł Karólewski. Automobilklub został sklasyfikowany wśród klubów na 3 miejscu. Początek sezonu dla turystów zaczął się więc bardzo pięknie. Trzymamy już kciuki za dobre wyniki na następnych rundach, bo w tym roku jest ich aż 7.

- Podsumowując sezon 2023 mogę stwierdzić, że był to bardzo udany sezon dla Automobilklubu Inowrocławskiego. Pomimo wielu kłopotów i problemów nasi zawodnicy wywalczyli bardzo dobre wyniki w swoich dyscyplinach, zajmując często miejsca na podium i zdobywając mistrzowskie tytuły. Wiem, że szykują się już na tegoroczne starty, ale o planach poszczególnych zawodników poinformuję w osobnym komunikacie. A będzie się czym pochwalić, bo oprócz ogólnopolskich i okręgowych zawodów, Automobilklub Inowrocławski wróci na europejskie areny. A i dla mieszkańców Inowrocławia lubiących motoryzację szykujemy coś ciekawego - mówi Jurek Marczewski, prezes Automobilklubu Inowrocławskiego.