Zawodnicy mają do pokonania dystans 21 kilometrów, meta tradycyjnie usytuowana jest na stadionie miejskim przy ul. Wierzbińskiego. Na Bieg Piastowski zapisało się ponad sześciuset uczestników.

W związku z organizacją biegu, kierowcy muszą liczyć się dzisiaj z utrudnieniami, w szczególności na ul. Poznańskiej, al. Niepodległości, ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz ul. Wierzbińskiego i w rejonie Parku Solankowego.

Pierwszy na mecie - tak jak rok temu - był Ukrainiec Roman Romanenko z czasem 1:05:26. Tylko dwie sekundy później dobiegł Artur Kozłowski z Sieradza, a trzeci był Oleksandr Marvivhuk (1:05:59). Z naszego regionu najwyżej, na czternastym miejscu, uplasował się Jakub Najdowski z Gniewkowa (1:14:33). Wśród zawodników na wózkach wygrał Artur Graczyk z Goliny (0:40:33), drugi był Zbigniew Baran (0:42:24), trzeci - Piotr Małek (0:42:25). W biegu na 5 kilometrów zwyciężył bydgoszczanin Bartosz Kotłowski (0:15:44), na 10 kilometrów - Dmytro Musiiatchenko (0:31:34), a nordic walking - Agnieszka Mielecka z Gąsawy (0:29:52).