W programie były m.in. wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie odznaczeń i koncert Rogóż & Jazz Friends. Gość uroczystości, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył wójtowi gminy vouchery na dofinansowanie kolejnych zadań w gminie - remont drogi z Inowrocławia do Marulew oraz elewacji siedziby urzędu gminy.

- Na przestrzeni kolejnych lat naczelnicy, wójtowie, radni, sołtysi, mieszkańcy tej gminy, my wszyscy jako wspólnota mieliśmy duży wpływ na dzisiejszy obraz naszej gminy - mówił wójt Tadeusz Kacprzak przypominając historię gminnego samorządu.

Brązowy Krzyż Zasługi wręczono Zenonowi Dobrzyńskiemu, Markowi Jabłońskiemu, Krzysztofowi Kołtuńskiemu, Agnieszce Milanowskiej, Krzysztofowi Paterowi, Barbarze Pułaczewskiej, Agnieszce Świątek, Renacie Graczyk i Michałowi Siborze.

Medalem Złotym za długoletnią służbę odznaczono Marlenę Gruszczyńską i Ewę Więcek. Medalem srebrnym za długoletnią służbę odznaczono Agnieszkę Dolatowską i Grażynę Zarębę, natomiast Brązowy Medal otrzymali Tomasz Gańczak, Patrycja Hercog-Barczykowska, Daniel Kościelny, Marta Skrzyńska i Anna Szyperska.

Przyznane zostały również wyróżnienia ministerialne. Odznaką honorową MERITIS PRO FAMILIA odznaczeni zostali Tadeusz Kacprzak, Magdalena Dąbrowska i Ewelina Pawlikowska. Odznakę honorową „Zasłużony dla kultury Polskiej otrzymali Marta Skrzyńska, Marlena Gruszczyńska i Patrycja Hercog–Barczykowska, natomiast odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymali Szymon Łuczak i Zenon Dobrzyński.

Odznaczenie otrzymała również świętująca w tym roku swój 75. jubileusz Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach. Z tej okazji Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Zbigniew Ostrowski złożył na ręce Wójta - Tadeusza Kacprzaka oraz Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej - Marty Skrzyńskiej Srebrny Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomoraniensis”.

Uhonorowane zostały również osoby, które przyczyniły się do rozwoju sportu w naszej Gminie, a odznaczeń dokonał Dariusz Goździak - przedstawiciel Polskiego Komitetu Olimpijskiego, złoty medalista olimpijski w pięcioboju nowoczesnym. W podziękowaniu za zasługi wyróżnieni zostali: srebrnym medalem Tadeusz Kacprzak, medalem okolicznościowym Paweł Stasiński i dyplomem uznania Dariusz Osiński.

Wójt Gminy Inowrocław przekazał również broszkę z symbolami kujawskimi Henryce Derezińskiej za wyjątkową współpracę oraz kujawskie spinki do koszuli Eugeniuszowi Rotkiewiczowi - byłemu naczelnikowi gminy.

0

1

2

3

4

6