Bilety na sobotni mecz pomiędzy Notecią Inowrocław, a Resztą Polski zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Hala widowiskowo-sportowa rzadko gości tylu kibiców, bo rzadko w jej murach dzieją się tak ważne wydarzenia. To dzisiejsze, na pewno zostanie zapamiętane na długo.

Untitled-1

Zanim sędziowie rozpoczęli spotkanie, Krzysztof Szubarga odebrał szereg podziękowań, m.in. od władz samorządowych, Polskiego Związku Koszykówki, Kujawsko-Pomorskiego Związku Koszykówki, władz Anwilu Włocławek oraz pierwszego trenera Rafała Mazurkiewicza.

Kończący swoją zawodniczą karierę Szubarga pierwszą połowę meczu rozegrał w barwach Noteci Inowrocław obok Mazurkiewicza, Majera, Rudnickiego, Radke, Żytko, Kwiatkowskiego, Marcinkowskiego, Sarzało, Groda, Filipiaka, Mrożka i Fajfera. Na dwie końcowe kwarty zmienił koszulkę, by wystąpić obok Szczotki, Garbacza, Franka, Zamojskiego, Szewczyka, Koszarka, Wołoczyna, Mielczarka i Wyki.

DSC_7761

Mecz zakończył się wynikiem Noteć Inowrocław - Reszta Polski 72:112, ale liczby nie były dziś najważniejsze. Końcowa syrena zawyła na minutę i czterdzieści trzy sekundy przed regulaminowym czasem po tym, jak Krzysztof Szubarga trafił do kosza z niemal połowy boiska. Ten imponujący wyczyn był najlepszym podsumowaniem zawodniczej kariery koszykarza.

- Na drodze mojego życia poznałem wielu wspaniałych ludzi. Chciałbym podziękować w szczególności mojej małżonce, moim dzieciom, mamie. Byli ze mną nie tylko wtedy, kiedy wszystko się układało, zdobywałem medale, ale też wtedy, kiedy trzeba było się podnieść, wstać i walczyć dalej. Jest tak wiele osób, którym chciałbym podziękować, a nie jestem nawet ich w stanie wszystkich wymienić. Dziękuję kibicom, że zawsze byliście ze mną i mnie wspieraliście - powiedział na zakończenie wychowanek Noteci Inowrocław nagrodzony gromkimi brawami na stojąco.

Untitled-1

Na trybunach, obok mieszkańców Inowrocławia, zasiedli m.in. kibice z Włocławka i Gdyni. W przerwach wystąpiły tancerki z Cheerleaders Gdynia, a o oprawę godną meczów najwyższej ligi koszykówki zadbał DJ. W przerwie, za 4 200 zł, zlicytowano koszulkę koszykarza. Środki zostaną przeznaczone na leczenie inowrocławskiego olimpijczyka, Edmunda Borowskiego.

Krzysztof Szubarga w marcu 2021 roku zakończył karierę koszykarza w wieku 37 lat. Jest 59-krotnym reprezentantem Polski. Przez blisko 20 lat zawodowej kariery rozegrał 387 meczów w Polskiej Lidze Koszykówki, jest też dwukrotnym uczestnikiem mistrzostw Europy (2009 i 2013 r), Mistrzem Polski z 2011 roku i wicemistrzem z 2011 roku, zdobywcą Superpucharu Polski z 2010. Najlepszy Polski Zawodnik PLK z 2010 i 2017. Najlepszy obrońca PLK z 2013. Najlepszy strzelec PLK z 2017. Wiele wskazuje na to, że Krzysztof Szubarga będzie kontynuował swoją przygodę z koszykówką w roli trenera.