Ponad 60 zawodników - dziewczynek i chłopców organizatorzy podzielili na pięć drużyn, które w sumie zagrają systemem każdy z każdym, mecz i rewanż - czyli każdy zespół zagra 8 spotkań.

Dzisiaj zagrały cztery drużyny. W pierwszym spotkaniu KASPER LAKERS zmierzyli się z KASPER SUNS, a później KASPER BUCKS z KASPER RAPTORS. Oba mecze były niezwykle zacięte, wszystkie dzieci bardzo poważnie potraktowały koszykarską rywalizację i pokazały niemałe umiejętności. Widać już pracę jaką od kilku miesięcy wykonują ze swoimi trenerami na zajęciach. Kolejne mecze już w przyszłą sobotę.

KASPER LAKERS - KASPER SUNS 37-18
KASPER BUCKS - KASPER RAPTORS 24-33

- Wspólnie z Kamilem Grabowskim postanowiliśmy stworzyć dla naszych młodych podopiecznych atrakcyjne rozgrywki, w których dziewczynki i chłopcy na co dzień trenujący w naszym klubie będą mogli rozgrywać profesjonalne, koszykarskie mecze. Rywalizując, mogą się uczyć koszykówki, przepisów gry, koszykarskich zachowań, zasad fair-play, a przede wszystkim świetnie się bawić. Z każdego meczu dostępna jest relacja na żywo na naszym klubowy fanpagu. Jest jeszcze możliwość dołączenia do grupy nowych dziewczynek i chłopców w wieku od 5 do 10 lat lat. Zapraszamy do kontaktu - mówi Dariusz Sikora, prezes i trener SKS Kasprowicz.

Trenerzy na bieżąco prowadzą punktację indywidualną, zgodnie z którą każdy zawodnik jest po meczu oceniony w skali od 1 do 10. Oceniają dobre zagrania, zachowania koszykarskie i zaangażowanie podczas gry. Partnerami dziecięcej rywalizacji są Miasto Inowrocław, Decathlon oraz sklep rowerowy Bike Pasja.

Punkty po pierwszej kolejce KASPER LEAGUE:

KASPER LAKERS: Matyna Kałecka - 7, Filip Iglewski - 6,5, Natalia Podkowińska - 6,5, Tomczak Agata - 6, Zosia Nowakowska - 6, Maciej Ciesielski - 6, Anthony Szałkiewicz - 6, Tomczak Lena - 5,5, Robak Michał - 5,5, Robak Piotr - 4,5, Hulisz Maria - 4,5

KASPER SUNS: Oliwia Lewandowska - 6,5, Hubert Wcisło - 6,5, Natalia Wiśniewska - 6, Anna Skrzypczyńska - 5,5, Wiktoria Olejnik - 5,5, Tomasz Pakulski - 5,5, Iga Florczak - 5, Nadia Ciećka - 5, Sebastian Grobelski - 5, Oliwier Maćkowiak - 5,

KASPER BUCKS: Sandra Wachowicz - 7, Tomczak Amelia- 7, Jerzy Wojciński - 6,5 Antonina Ziębińska - 6, Michał Lewartowski - 6, Robak Adam - 6, Rychwicka Anna - 5,5, Adrian Kacprzak - 5,5 Rychwicka Julia - 5, Weronika Szmyt - 5,

KASPER RAPTORS: Martyna Michalska - 6,5, Julia Lewartowska - 6,5, Julia Mrozińska - 6,5, Szymon Cichy - 6,5 Olga Pakulska - 6, Igor Morawski - 6, Agata Piotrowska - 6, Zuzia Semenowicz - 6, Helena Szychta - 5,5, Stasiu Kmitta - 5,5, Dorota Wąsowicz - 5.