Podczas uroczystej gali Inowrocław otrzymał certyfikat - nominację do etapu ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2022 roku dla Parku Solankowego, wizytówki naszego miasta, które w imieniu prezydenta odebrała Adriana Szymanowska, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. - Wyróżnienie to jest dowodem, że inwestycje poczynione ze środków unijnych i rozwój Parku Solankowego są zauważane nie tylko przez turystów, ale też wyspecjalizowane turystyczne organizacje. W ten sposób zwiększamy nasz potencjał i zachęcamy do odwiedzania naszego miasta - uważa prezydent Ryszard Brejza.

Celem konkursu było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych dla turystów "produktów turystycznych”, ich popularyzację, ale przede wszystkim pokazanie, tego jak produkt przyjazny jest turystom i ile możliwości daje na spędzenie wolnego czasu. "Najlepszy Produkt Turystyczny” został podzielony na dwa etapy: regionalny oraz ogólnopolski. Poznaliśmy już wyniki pierwszego etapu konkursu, w którym inowrocławski Park Solankowy, otrzymał jako jeden z trzech wyróżnienie w kategorii "regionalni zwycięzcy konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”. Pozostałe to Cukrownia Żnin
i Wodny Plac Zabaw w Ciechocinku.

Oceny nadesłanych zgłoszeń (Solanki zgłosiła Informacja Turystyczno-Kulturalna) dokonała regionalna kapituła powołana przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną. Tym samym inowrocławski "produkt turystyczny” stanął do walki o Certyfikat POT, który przyznawany jest produktom turystycznym istniejącym na rynku nie krócej niż dwa lata.