Domino Inowrocław - Sklep Polski MKK Gniezno 78:95 (27:16, 14:33, 21:24, 16:22)

Punkty dla Domino: Komenda 23, Korólczyk 16, Maciejewski 16, Kozłowski 12, Konieczka 6, Warchowski 3, Barański 2,

Punkty dla MKK: Szydłowski 21, Dobrzycki 21, Rau 17, Sobkowiak 15, Leśniczak 8, Nocek 8, Maroszek 3, Wietrzyński 2.

Pierwszą kwartę udanie rozpoczęli gospodarze. Drugie 10 minut to zmiana obrazu tego, co działo się na parkiecie o 180 stopni. Po bardzo dobrej drugiej kwarcie to goście schodzili na przerwę z przewagą. W trzeciej i czwartej części meczu nieznacznie lepiej zagrali koszykarze z Gniezna, co dało im zwycięstwo. Po I rundzie Domino znajduje się w środku tabeli z 6 zwycięstwami i 7 porażkami na koncie.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - KSK Noteć Inowrocław 82:84 (17:21, 21:20, 21:24, 23:19)

Punkty dla Tarnovii: Sroczyński 20, Mowlik 15, Urbaniak 13, Janowski 11, Gubernat 9, Pawełczyk 9, Eichert 5,

Punkty dla Noteci: Filipiak 25, Kowalewski 17, Żurawski 14, Marciniak 12, Bierwagen 8, Szczepanik 7, Barszczyk 1.

Długa zwycięska passa Noteci może robić wrażenie, choć rozmiary zwycięstw już niekoniecznie. Tydzień temu inowrocławianie wygrali z młodym zespołem z Suchego Lasu jednym punktem po dogrywce, a dziś najsłabszą drużynę w tabeli pokonali dwoma punktami. Najważniejsze są jednak zwycięstwa, a tych po 13 meczach Noteć ma na koncie aż 11, co daje jej 2 miejsce w tabeli. Najbliższe spotkania zaplanowano na 5 stycznia.