Miasto Zakochanych Chełmno - KSK Noteć Inowrocław 69:79 (22:8, 18:24, 12:21, 17:26)

Punkty dla Chełmna: Rosiński 17, Belski 16, Kozłowski 13, Jaśtak 13, Bernasiak 6, Dembek 2, Schreiber 2,

Punkty dla Noteci: Kretkowski 22, Stańczuk 16, Filipiak 12, Majer 9, Ziółkowski 8, Grzelak 8, Michałek 4.

Dzisiejszy mecz wyglądał zgoła inaczej, niż ten w pierwszej rundzie. Wtedy inowrocławianie pokonali koszykarzy z Chełmna 107:56. Dziś przez 3 pierwsze kwarty to gospodarze byli na prowadzeniu po tym, jak rozbili rywali w pierwszej części gry 22:8. Dopiero na 10 minut przed końcem meczu biało-niebiescy wyszli na prowadzenie, po tym, jak już w drugiej kwarcie zaczęli odrabiać straty.

Wczoraj prezes klubu Wojciech Kujoth na profilu drużyny na Facebooku poinformował o pogorszeniu sytuacji finansowej klubu. Poniżej treść komunikatu:

Trudna sytuacja związana z pandemią koronawirusa znacząco wpłynęła na pogorszenie sytuacji finansowej w klubie. Wprowadzone ograniczenia pozbawiły nas wpływów ze sprzedaży biletów, nie pozostały również obojętne na sytuacje sponsorów oraz dofinansowania ze środków budżetów publicznych. Jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia zmian organizacyjnych i zespołowych w drużynie. Na najbliższy mecz jedziemy w zmniejszonym składzie, bez zawodników: Kacper Wydra, Norbert Ziółko i Bartosz Muda. Nie bez wpływu na naszą decyzję pozostaje otwarta sprawa dotycząca kwoty dotacji na działalność klubu KSK Noteć Inowrocław w bieżącym roku.

9 stycznia Noteć zagra na wyjeździe z Ogniwem Szczecin.