Działania prowadzono w poniedziałek, 22 czerwca, w godzinach od 6.00 do 9.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji sprawdzili stan trzeźwości łącznie 1410 kierujących.
W trakcie kontroli zatrzymano jednego kierowcę, który prowadził samochód po spożyciu alkoholu. Około godziny 6.50 policjanci skontrolowali kierującego renault. Badanie wykazało, że miał on 0,32 promila alkoholu w organizmie.
Akcja "Trzeźwy poranek" prowadzona jest regularnie i ma na celu eliminowanie z ruchu drogowego osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Policjanci przypominają, że nawet niewielka ilość alkoholu może wpływać na czas reakcji i zdolność oceny sytuacji na drodze.