Wypadek w Inowrocławiu mógł przekreślić jego karierę. Zdobył złoto na mistrzostwach

Oleksii Koliadych zdobył złoty medal na kajakarskich mistrzostwach świata w Uzbekistanie. Kilka lat temu został potrącony na pasach na ulicy Dworcowej w Inowrocławiu. Wypadek na szczęście nie przekreślił jego kariery.

W weekend odbyły się mistrzostwa świata w kajakarstwie w uzbeckiej Samarkandzie. Oleksii Koliadych startował w kategorii C1 na 200 metrów, pokazując, że na tym dystansie nie ma sobie równych. Urodzony na Ukrainie Polak w sprincie kanadyjek na 200 metrów wywalczył złoty medal.

W 2019 roku sportowiec uległ wypadkowi. Na ulicy Dworcowej w Inowrocławiu został potrącony przez 19-letniego kierowcę seata. Po zdarzeniu był mocno poobijany, miał złamane żebro oraz kilka szwów na głowie i plecach. Udało mu się jednak wrócić do sportowej rywalizacji. Rok po wypadku wywalczył złoto w Dartmouth, a w ubiegłorocznej edycji MŚ zdobył brąz w Duisburgu.