Mecz pierwszej kolejki B-klasy rozpoczął się w piorunującym tempie - już w pierwszej minucie Błażej Wyrkowski otworzył wynik spotkania, dając Goplanii prowadzenie 1:0. Gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa, co udowodnił Bartosz Goczkowski, podwyższając wynik na 2:0 w 11. minucie. Kolejny cios nadszedł w 22. minucie, kiedy to Krystian Makowiecki zdobył trzecią bramkę dla Goplanii, ustalając wynik do przerwy na 3:0.

Po przerwie - mimo wyraźnego prowadzenia - Goplania nie straciła koncentracji. W 53. minucie samobójczy gol podwyższył wynik na 4:0, a już w 77. minucie Marcin Skonieczka strzelił na 5:0. Strzelecki festiwal kontynuował Błażej Wyrkowski, który w 81. minucie zdobył swoją drugą bramkę tego dnia, podnosząc wynik na 6:0. Nie minęło wiele czasu, a Skonieczka ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem w 85. minucie, co dało wynik 7:0. Ostatnie słowo należało jednak do Błażeja Wyrkowskiego, który w 88. minucie skompletował hat-tricka, ustalając wynik meczu na 8:0. Kolejne spotkanie biało-niebiescy zagrają na wyjeździe, gdzie 24 sierpnia zmierzą się z Burzą Nowa Wieś Wielka. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.

To był także szczęśliwy dzień dla Cuiavii Inowrocław, która odniosła pierwsze od dziewięciu lat zwycięstwo w Aleksandrowie Kujawskim, po bramce Kajetana Wojciechowskiego w 36 minucie. Biało-zieloni pokonali Orlęta 1:0.