KSK Noteć Inowrocław - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 104:76 (23:20, 25:20, 30:18, 26:18)

Punkty dla Noteci: Żurawski 30, Szczepanik 28, Marciniak 23, Bierwagen 10, Filipiak 7, Rzosiński 2, Nalewaj 2, Kretkowski 2,

Punkty dla Tarnovii: Urbaniak 15, Sroczyński 15, Gubernat 12, Bilski 8, Janowski 8, Pawełczyk 8, Mowlik 7, Jankowski 3.

Chyba nie można było sobie wymarzyć lepszej inauguracji sezonu. Trzycyfrowy wynik na koncie i 28 punktów przewagi nad przeciwnikiem to dobry prognostyk na przyszłość.

Gospodarze już od początku dobrze weszli w spotkanie, szybko odskakując rywalowi na 9:0. Koszykarze Tarnovii na krótko przed pierwszą kwartą zdołali jednak odrobić straty. W drugiej części gry oba zespoły dopisały na swoje konta w sumie 45 punktów, z czego Noteć o 5 więcej od rywala. W trzeciej i czwartej kwarcie przewaga Noteci rosła, momentami przekraczając 30 punktów.

Mimo sporych zmian w składzie gospodarzy w porównaniu z ubiegłym sezonem, trener Żurawski w pierwszym meczu w większości postawił na ekipę, która już wcześniej grała w biało-niebieskich barwach. Obok Bierwagena w pierwszej piątce na parkiet wyszli bowiem Marciniak, Szczepanik, Żurawski i Filipiak. Co ciekawe, ci zawodnicy zdobyli aż 98 punktów. Koszykarze, którzy wchodzili z ławki, rzucili tylko 6 dodatkowych oczek - po dwa Rzosiński, Nalewaj i Kretkowski. Doskonały występ w roli zawodnika zaliczył trener Żurawski - zdobył 30 punktów i 16 zbiórek. Double-double uzyskał również Szczepanik (28 punktów i 10 zbiórek). W roli kapitana bez zarzutu spisywał się Filipiak (7 punktów i 18 asyst).

Jutro w pierwszej kolejce II ligi Domino zagra na wyjeździe w Gnieźnie, a Noteć w następnej kolejce na wyjeździe zmierzy się z drużyną Decka Pelplin.