W II rundzie play off w grze pozostało 16 najlepszych drużyn II ligi, po 4 z każdej grupy. Po gładkiej wygranej Noteci w I rundzie z rezerwami Trefla, na aktualnym etapie biało-niebiescy mierzą się z 3. drużyną grupy D. W rundzie zasadniczej oba zespoły miały taki sam bilans - 26 zwycięstw i 4 porażki. Noteć po 30. kolejkach miała jednak znacznie lepszy stosunek punktów zdobytych do straconych, bo +907, a Pleszew +429.

Na tym etapie rozgrywek można było się spodziewać wyrównanego meczu. Licznie przybyli kibice biało-niebieskich z pewnością wierzyli w zwycięstwo swojej drużyny, ale skala tego zwycięstwa mogła przerosnąć oczekiwania nawet tych najbardziej optymistycznych.

Kiedy po 5 minutach gry na tablicy było 13:3 dla Noteci, zawodnicy z Pleszewa nie kryli zdziwienia. Dzięki kilku celnym trójkom dopisali na swoje konto kolejne punkty, ale Noteć cały czas utrzymywała przewagę. Podobną niemoc gości można było zaobserwować na początku III kwarty. Pierwsze punkty pleszewianie zdobyli dopiero po 5 minutach tej części gry.

Rewanż zaplanowano na 13 kwietnia w Pleszewie. Ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się 17 kwietnia w Inowrocławiu. Jak zakończyły się pozostałe mecze play off? Aktualizowane na bieżąco wyniki publikujemy w drabince play off na końcu artykułu.