Na scenie pojawi się 9 zespołów, które zaprezentują swoje umiejętności. Przed inowrocławską publicznością wystąpią: Junki z Buku, Olki Group, Swoja Wiara, Piaskowianie, Przemęckie Krokusy, Ślymoki, Kapela z Naszego Miasteczka, Górnicza Kapela Podwórkowa Karbon i Szadkowiacy.

W sobotę, 12 sierpnia, o godzinie 12.00 rozpoczną się przesłuchania zespołów, podczas których jury oceni ich wykonania.

O godzinie 17.30 – odbędzie się niezwykły występ Kapeli z Naszego Miasteczka, która zagra koncert przebojów Mieczysława Fogga. To będzie prawdziwa uczta dla fanów tej legendy polskiej piosenki.

W niedzielę, 13 sierpnia, o godz. 11.00 rozpocznie się wielki koncert wszystkich kapel. O godzinie 15.00 odbędzie się uroczysta gala, na której zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody. Na zakończenie usłyszymy występ laureata.

Festiwal współfinansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.