W pierwszej kwarcie to Noteć długo była na prowadzeniu. Role odwróciły się w drugiej części gry, kiedy zawodnicy z Gniezna wypracowali niewielką przewagę. Obie drużyny w ciągu pierwszych dwudziestu minut wyraźnie nastawiły się na atak, co potwierdzał wysoki wynik do przerwy 48:51. W trzeciej i czwartej kwarcie tempo gry nieco spadło. Na niespełna 4 minuty przed końcem meczu na tablicy wyników widniał remis 80:80. Niestety później serią 8 punktów z rzędu popisali się goście, z czego 6 to zasługa dwóch celnych "trójek" Raua. Ostatnie punkty dla Noteci zdobył Kondraciuk, co ostatecznie dało wynik 83:88.

Skład Noteci w nowym sezonie mocno różni się od poprzedniego. Wśród nowych zawodników do drużyny dołączyli m.in. występujący wcześniej w I lidze Robak i Bodych. Pierwszy z koszykarzy zdobył dziś 20 punktów, zaliczył 1 zbiórkę i 3 asysty. Łukasz Bodych z kolei rzucił 2 punkty, zaliczył 6 zbiórek i 2 asysty. Znany z wcześniejszych występów w Inowrocławiu Grod uzyskał double-double (15 punktów i 10 zbiórek).

W 2. kolejce Noteć zagra 2 października na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Najbliższy mecz w Inowrocławiu rozegrany zostanie 8 października z Treflem II Sopot.