- Najwięcej zdolnych absolwentów, bo aż 181 wykształciła Szkoła Podstawowa nr 4. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza wręczył 171 listów gratulacyjnych rodzicom absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wybitnymi wynikami. Po przerwie od uroczystych apeli, spowodowanej obostrzeniami, uczniowie z uśmiechem na twarzy żegnają rok szkolny 2021/2022 i pozostają pełni nadziei, że we wrześniu będą kontynuować naukę w szkolnych ławkach - mówi Karolina Sobieraj z wydziału kultury, promocji i komunikacji społecznej ratusza.

- To szczególny czas dla wielu młodych inowrocławian. Część z nich opuszcza mury swojej dotychczasowej szkoły, z którą zapewne byli bardzo zżyci. Wakacje to czas odpoczynku, który zdecydowanie się im należy. Ten rok szkolny, który właśnie się kończy, był dla wielu wyzwaniem, ponieważ po pandemicznej przerwie uczniowie wrócili do swoich klas. Mam nadzieję, że tak już pozostanie, bo szkoła to nie tylko nauka, ale także miejsce, gdzie zawiera się znajomości na całe życie. Życzę wszystkim pięknych, słonecznych i co najważniejsze, bezpiecznych wakacji, abyście pełni energii wrócili we wrześniu do szkoły – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego zorganizowano dziś także w szkołach ponadpodstawowych.

- Był to kolejny trudny rok, naznaczony pandemią koronowirusa oraz – równo już cztery miesiące – agresją wojskową putinowskiej Rosji na naszego wschodniego sąsiada – Ukrainę. Przyjęliśmy do naszej szkolnej społeczności uczniów z tego kraju, starając się im dać namiastkę normalności w ich życiu. Jest to zarazem kolejny rok, kiedy możemy pochwalić się licznymi osiągnięciami olimpijskimi, zapewniającymi nam poczesne miejsce wśród szkół naszego rejonu. Nasi sportowcy błyszczeli na zawodach powiatowych, wojewódzkich a nawet ogólnopolskich. Bardzo wielu naszych uczniów wróciło dzisiaj do domu ze świadectwem z paskiem - podsumowują w "Kasprze".