W środę zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkól Ponadpodstawowych w Siatkówce Chłopców. W turnieju finałowym wzięły udział cztery najlepsze ekipy tych rozgrywek. W meczach półfinałowych ekipa ZS Kruszwica niespodziewanie przegrała po bardzo emocjonującym meczu z zespołem Kasprowicza 1:2 (52:21) (25:27) (13:15), a ZS Kościelec zwyciężył Budowlankę 2:0 (25:20) (25:23).

W meczu o brąz lepszą drużyną okazała się Budowlanka, która pokonała chłopaków z Kruszwicy 2:1 (52:19) (23:25) (15:10) i zajęła trzecie miejsce w całych mistrzostwach. W meczu o najwyższe laury ekipa Kościelca zdobyła tytuł mistrzowski i wywalczyła złote medale, pokonując kolegów z Kasprowicza w stosunku 2:0 (25:14) (25:9).

Mistrzowski zespół awansował do zawodów wojewódzkich. Ekipy biorące udział w dzisiejszym turnieju oraz najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali nagrodami ufundowanymi przez starostę inowrocławskiego. Organizatorzy wspólnie z trenerami wybrali najlepszych zawodników: Jakub Kęsicki z I LO, Dawid Dreśliński z Kościelca, Marcin Derenda z Kruszwicy oraz Kacper Bloch z ZSB. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział osiem ekip.