- W tym samym czasie do Bad Oeynhausen udają się członkowie Towarzystwa Miast Partnerskich. Mam nadzieję, że uda nam się wrócić do takiej współpracy pomiędzy naszymi miastami, jaka była przed pandemią czyli m.in. do wymiany młodzieży szkolnej, wzajemnych wizyt delegacji, a także do przyjacielskich spotkań członków Towarzystw Miast Partnerskich - zapowiedział Ryszard Brejza na łamach ratuszowego miesięcznika.


Prezydent miasta spotkał się już z nowym burmistrzem Larsem Bökenkrögerem i zaprosił go do naszego miasta. Jednym z priorytetów współpracy obu miast jest wspieranie kontaktów między polskimi i niemieckimi rodzinami oraz szkołami. W Bad Oeynhaseun kilka lat temu gościł m.in. inowrocławski chór "Halka".

Niemieckie uzdrowisko pod względem powierzchni jest większe od Inowrocławia, ale liczy mniej, bo około 50 tys. mieszkańców. Spacerując po Bad Oeynhasen można natrafić na Inowroclaw-Platz, z kolei u nas teren przy hali widowiskowo-sportowej nazwano Placem Bad Oeynhausen.