- To decyduje o poziomie życia i o poziomie zadowolenia mieszkańców Inowrocławia. Do tego przykładaliśmy i przykładamy olbrzymią wagę - mówi Ryszard Brejza. - Kiedy zostawałem po raz pierwszy prezydentem miasta, mówiąc delikatnie nie byłem zadowolony z tego stanu, jaki zastałem. Nie tylko ja, ale i mieszkańcy - kontynuuje, odwołując się do prac, jakie zostały wykonane na Rynku. Włodarz wskazał również na zmiany, jakie od tego czasu zaszły w komunikacji miejskiej.

Ewa Witkowska przypomniała o takich zadaniach, jak podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie ledowego oświetlenia ulicznego, modernizacja otoczenia dworca kolejowego, powstanie terenów zielonych w Mątwach i termomodernizacja tamtejszej hali sportowej czy modernizacja infrastruktury podziemnej. Odniosła się też do inwestycji drogowych. - Niemalże w każdej części naszego miasta trwały prace przy modernizacji, remontach, budowie nowych dróg - zaznaczyła kandydatka, wymieniając ulice NMP, Andrzeja, Budowlaną, Chrobrego, Jagiełły, Krzymińskiego. - To tylko część zadań, które realizowaliśmy w minionym roku, i które będziemy skutecznie realizować w kolejnych latach, bo wiemy, jak wykorzystywać skutecznie i efektywnie środki unijne, jak również środki własne - dodała.

Zdaniem Jacka Nijaka powiat powinien być bardziej samorządowy. - Wiele problemów nastręcza podział kompetencji ulic, co za tym idzie chodników i infrastruktury pomiędzy miastem i powiatem - mówi kandydat. - Dlatego z odwagą startujemy do rady powiatu, ponieważ chcemy współpracy pomiędzy naszymi jednostkami. Chcemy odpartyjnienia powiatu na rzecz powiatu samorządowego - dodaje. Realizacja spójnej sieci ścieżek rowerowych, modernizacja ulic powiatowych na terenie miasta to inne priorytety, które wymienił Jacek Nijak.

Tomasz Marcinkowski odwołał się natomiast do problemu z parkowaniem. Kandydat do rady miejskiej przypomniał, że do teraz wybudowanych zostało ponad 2000 nowych miejsc parkingowych. Zapowiedział kontynuację działań w tym zakresie i wprowadzenie oraz realizację "planu polityki parkingowej". Dodał, że w Inowrocławiu ma również przybyć, co najmniej 20 km ścieżek rowerowych. Sieć ma połączyć ze sobą wszystkie inowrocławskie osiedla.

W podsumowaniu Ryszard Brejza wystosował prośbę do wyborców. - Zaufajcie nam, udowodniliśmy, że potrafimy dobrze zarządzać miastem, realizować przez Was oczekiwane inwestycje - może nie tak szybko, ale zapewniam Was - to co obiecujemy - to realizujemy. Tym się różnimy od innych - dodał.