Jak mówi nam asp. szt. Izabela Lewicka-Waszak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, zgłoszenie wpłynęło o godzinie 22:38.
- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni mężczyzna wszedł na słup trakcyjny i został porażony prądem. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora – przekazała rzeczniczka.
Zobacz też: Śmierć Pawła Pułaczewskiego z Inowrocławia. Pokażą nagrania z kamer policjantów
Na miejscu pracowały służby ratunkowe oraz policjanci. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora, który będzie wyjaśniał przebieg i okoliczności tragedii.
Przypomnijmy, że sieć trakcyjna nad torami kolejowymi znajduje się pod bardzo wysokim napięciem. Nawet bez bezpośredniego dotknięcia przewodów może dojść do śmiertelnego porażenia prądem.