Komentarz poseł Magdaleny Łośko z Koalicji Obywatelskiej
"PiS kolejny raz gra strachem i poczuciem zagrożenia. Pamiętamy te hasła o Polsce w ruinie. Dziś ponawiają tę samą taktykę. Sprowadzają całą wierchuszkę PISu z Obajtkiem na czele aby ugrać, wyrwać ponownie władzę dla siebie.
Dlaczego o tym piszę? Bo trwający protest w Solino jest upolityczniony - przewodniczący związków "Solidarność" jest politykiem PISu startującym wielokrotnie z list PISu. W Solino działa kilka związków, a tylko jeden pokazuje się z najwyższymi politykami PISu. I jako jedyny związek nie przychodził na spotkania i rozmowy - ponoć w tak ważnej dla nich sprawie.
To polityczne sterowanie kryzysem, który sami tworzą. Owszem Obajtek się zna na zarządzaniu rezerwami paliwa i ropy bo przed samymi wyborami aby je wygrać naruszyli te same rezerwy strategiczne, o których dziś mówił, a które dedykowane są tylko w kryzysowych sytuacjach. Ewidentnie wizja utraty władzy przez PiS to kryzysowa sytuacja w państwie. Krótką pamięć Panowie mają.
Rząd jednoznacznie stwierdza, że zagrożenia nie ma. Wielokrotnie o to pytałam w interpelacjach, interwencjach, a także na sejmowych posiedzeniach Komisji Energii tych jawnych i zamkniętych, które były zwoływane na mój wniosek."
Stanowisko Zarządu Koalicji Obywatelskiej w Inowrocławiu
"Daniel Obajtek, pisowski oligarcha, będący w zainteresowaniu prokuratury w sprawie co najmniej kilku dużych śledztw, z dobra narodowego jakim jest ORLEN uczynił partyjno-towarzyskie koryto, przy którym upaśli się również inowrocławscy pis-owcy i ziobryści - ma czelność opowiadać dzisiaj banialuki przed siedzibą IKS Solino.
Wśród wielu wątpliwych osiągnięć Obajtka prym wiedzie oddanie dużej części narodowego przemysłu paliwowego, Lotosu, Węgrom i Saudyjczykom. Podobnych "osiągnięć" było wiele, z racji setek milionów strat biegli i śledczy mają z tym całe mnóstwo roboty. W imieniu większości mieszkańców Inowrocławia apelujemy do lokalnych działaczy PiS: nie przywoźcie tutaj Obajtków, a już szczególnie nie róbcie tego kiedy temperatura sięga prawie 40 stopni. W powietrzu wisi dość ciężkie powietrze, żeby dokładać banialuk i bzdur wypowiadanych przez pisowskich oligarchów pod Solino, spółce uratowanej po 15 października 2023 r. przez profesjonalnych i apolitycznych menedżerów."