Nie chcą bloku nad Kaulą. Ale zieleń i tak już dawno spisano na straty

Drugie podejście inwestora, chcącego wykorzystać ostatnie miesiące obowiązywania specustawy "Lex Deweloper" i wybudować na Rąbinie blok mieszkalny w pobliżu stawu Kaula. Tym razem obniżył jego wysokość, zrównając się z sąsiednią zabudową.

W lutym na Ino.online pisaliśmy o złożeniu w Urzędzie Miasta przez inwestora wniosku o "ustalenie inwestycji mieszkaniowej oraz towarzyszących". Chodzi o działkę przy ul. Jana Molla, w pobliżu kina i stawu "Kaula". Obecne przeznaczenie tego terenu w miejscowym planie to usługi i zabudowa maksymalnie do trzech kondygnacji. Firma chciała natomiast postawić tam budynek wielorodzinny wyższy od obecnych zapisów - wykorzystując ustawę tzw. lex deweloper - mający sześć kondygnacji (czyli pięciopiętrowy).

lokalizacja:

W drugim wniosku, aktualnie procedowanym i konsultowanym, firma DR Nieruchomości zmniejszyła liczbę planowanych mieszkań. Blok ma liczyć ich 37, a pięter ma być cztery. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Czy jesteś za budową 4-piętrowego bloku w pobliżu Kauli?

Część mieszkańców tej części Rąbina sprzeciwia się planowanej zabudowie, wyrażając swoje opinie na platformach społecznościowych. Obawiają się głównie zwiększonego ruchu samochodowego wewnątrz osiedla i kolejnych problemów z parkowaniem aut, jak też zmniejszenia terenów zielonych w sąsiedztwie. Warto przy tym dodać, że sąsiadująca z kinem działka od lat stanowi własność prywatną i może być zabudowana już teraz bez konieczności zgody samorządu, ale niższymi budynkami. Głównym przeznaczeniem terenu są usługi.

blok