Kandydat na prezydenta Inowrocławia ocenia, że jedną z przyczyn osiedlania się mieszkańców poza miastem są ceny działek. - Są one tak wysokie, bo właściciele nieruchomości nie dzielą ich, chcą aby cena gruntu pod budownictwo mieszkaniowe utrzymywała się na poziomie 200-300 złotych za metr. Musimy zrobić wszystko, aby temu przeciwdziałać - dodaje Janusz Radzikowski.

Maciej Zieliński
Z każdej strony w kampanii wyborczej padają zapowiedzi różnych inwestycji, my też takie oczywiście mamy, jak choćby modernizacja ZEC-u, czy wodny plac zabaw, nie da się jednak mówić o inwestycjach w oderwaniu od sytuacji budżetowej Inowrocławia.

Maciej Zieliński, Inowrocław na TAK

Przedsiębiorca i kandydat na radnego Remigiusz Czajkowski zwrócił uwagę na niskie lokaty naszego miasta w statystykach dochodu na mieszkańca, zadłużenia. - Jakbym ja miał tak prowadzić swój biznes, to już bym nie istniał - dodał.

Maciej Zieliński
Niepokojące jest, że przy bardzo przeciętnych dochodach, o bardzo dużym zadłużeniu, jednocześnie wydajemy bardzo mało na inwestycje. To znaczy, że czynimy wydatki, które są nietrafione, albo te pieniądze uciekają np. przez nietrafioną promocję.

Maciej Zieliński, Inowrocław na TAK

Jako przykład nietrafionej kampanii promocyjnej Robert Rychwicki podaje banery "Promujemy Inowrocław", które jego zdaniem wydrukować można było za połowę ceny, a sama akcja promocyjna wygląda na promocję władz miasta, a nie samego Inowrocławia.

Kandydaci przedstawili rozwiązania na zapełnienie stref gospodarczych. - Musimy zintensyfikować działania dążące do przyciągnięcia do naszego miasta inwestorów i to, co my proponujemy to jest stworzenie specjalnych grup dedykowanym inwestorom. Takie rozwiązanie istnieje w miastach, które są liderami w przyciąganiu firm. Chodzi o pomoc w znalezieniu lokalizacji, uzyskaniu wszelkich koncesji, a także opieka po samym zainwestowaniu - mówi Maciej Zieliński.

Janusz Radzikowski odniósł się także do czwartkowej konferencji Ryszarda Brejzy w Zakładzie Energetyki Cieplnej, w sprawie odejścia od miału węglowego i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Janusz Radzikowski
Chciałbym podziękować prezydentowi, że wykorzystuje pan moje pomysły chociaż wiem, że mi pan nie podziękuje.

Janusz Radzikowski