Zawody rozegrano 7 czerwca w Świeciu. Wśród dziewcząt złoty medal zdobyły w sztafecie szwedzkiej: Martyna Szewczyk /SP 2 Gniewkowo/, Urszula Kubiak /SP Złotniki Kujawskie/, Anna Gezele /Janikowo/ i Agata Tomczak /SP 1 Inowrocław/. Wiktoria Bisewska z Racic zdobyła srebro w biegu na 800 m.

Wśród chłopców najlepiej spisali się: Mateusz Sawa /SP 2 Gniewkowo/ w biegu na 300 m oraz Radosław Ciba /SP 2 Kruszwica/ w rzucie dyskiem, którzy wywalczyli tytuły mistrza województwa. Brązowe medale wywalczyli Jakub Procek z Rojewa w biegu na 100 m oraz Szymon Figas z SPI Inowrocław w skoku w dal.

- Ponadto pozostała część reprezentacji wywalczyła również bardzo dobre lokaty: m.in. czwarte miejsca zajęły Martyna Szewczyk w biegu na 100 m, Urszula Kubiak w biegu na 300 m oraz Julia Wypijewska /SP 10 Inowrocław/ w skoku wzwyż - podsumowuje Dariusz Lis, podinspektor ds. sportu w starostwie powiatowym.