AZS Katowice to zespół, który do tej pory wygrywał wszystkie mecze rundy zasadniczej i te w play offach. Pierwszą i jak dotąd jedyną drużyną, która okazała się lepsza, była dziś Noteć. Nie bez znaczenia był gorący doping kibiców, którzy po brzegi wypełnili inowrocławską halę widowiskowo-sportową.

Spotkanie miało dramatyczny przebieg. W połowie II kwarty z powodu kontuzji parkiet musiał opuścić jeden z najważniejszych koszykarzy Noteci - Mikołaj Grod. Zawodnik nie był w stanie samodzielnie zejść z boiska.

Aktualny stan rywalizacji pomiędzy drużynami to 1:1. Decydujący mecz rozegrany zostanie w najbliższą środę w Katowicach. Gra w półfinałach toczy się bowiem do dwóch zwycięstw. Jeśli Noteć ponownie wygra, awansuje do I ligi. Jeśli przegra, o awans powalczy jeszcze w meczu o III miejsce. Na końcu artykułu zdjęcia.