- Zapraszamy wszystkich inowrocławian do centrum naszego miasta w najbliższy weekend! Choinki, karuzela, jarmark, spotkanie z Mikołajem, animacje, słodkości, postaci bajkowe, lodowy zamek, wspólne kolędowanie – to wszystko, a nawet więcej, przygotowaliśmy dla Was w najbliższy weekend. Mamy nadzieję, że magiczna, zimowa aura będzie nam sprzyjać - zachęca prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza.

W ramach świątecznej trasy RMF FM na inowrocławskim Rynku w sobotę o godz. 14 rozpocznie się akcja "Choinki pod choinkę". W świątecznym konwoju rozdawane będą choinki. Z bożonarodzeniowego miasteczka RMF FM z Inowrocławia nadawać będą na żywo reporterzy stacji, a ich relacji posłuchamy na bieżąco na antenie rozgłośni, a także zobaczymy w mediach społecznościowych. Gościem specjalnym imprezy będzie Sara James.

W niedzielę, 18 grudnia Rynek zamieni się w Inowrocławski Świąteczny Zakątek.

Jarmark Świąteczny rozpocznie się o godz. 11.00. W przyozdobionych namiotach, będzie można kupić świąteczne dekoracje, lampki, świece, rękodzieła. Pierniki, miody, przyprawy - to kolejne produkty oferowane przez wystawców. Natomiast stoiska z inowrocławskimi pamiątkami zostały zaplanowane dla gości naszego miasta. Znajdzie się także coś dla czworonożnych przyjaciół. Podczas jarmarku będzie można rozgrzać się w świątecznej kawiarence Innej Strefy, a także zakupić smakołyki i ciepłe przysmaki na stanowisku grillowym. Od rana ruszy też karuzela, która będzie do dyspozycji inowrocławian, bezpłatnie przez cały dzień!

- Ponieważ atrakcji jest tak dużo, przygotowaliśmy specjalną mapkę Inowrocławskiego Świątecznego Zakątka. Znajdują się na niej opisy stoisk z dostępnymi produktami i oznaczenie poszczególnych elementów świąteczno-zabawowych. Zachęcamy do zapisania grafiki i wykorzystania podczas imprezy - mówi Adriana Szymanowska, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej.

Scena z tronem Świętego Mikołaja, lodowy zamek, święcące ramki do wykonywania zdjęć i kilkadziesiąt choinek – te wszystkie dekoracje stworzą na Rynku jeszcze bardziej magiczny klimat. O godz. 15 rozpocznie się główna część imprezy. Powitamy Świętego Mikołaja w asyście swoich pomocników, a także bajkowe postaci, szczudlarzy oraz WiewiórINKĘ. Na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. fotobudka, animacje, warsztaty plastyczne, a dla najgrzeczniejszych zespół Świętego Mikołaja przygotował specjalne certyfikaty. W trakcie imprezy pojawią się również Mikołaje ze słodkimi upominkami na motorach z Rider’s Club Inowrocław.

Dla tych, którzy nie mają jeszcze przygotowanych prezentów do włożenia pod choinkę, a chcieliby, aby wyglądały wyjątkowo, będzie specjalne stoisko, gdzie śnieżynki bezpłatnie opakują prezent.

Inowrocławianie będą mieli także okazję obejrzeć spektakl świąteczny przygotowany przez Kujawskie Centrum Kultury pt. „Gloria”, zaśpiewać wspólnie kolędy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w ozdobnych ramkach. Na scenie zostaną wręczone również nagrody dla osób biorących udział w konkursie na świąteczne skrzaty, który zorganizowała Biblioteka Miejska. Wystawę ponad 100 prac konkursowych będzie można zobaczyć na stoisku książnicy, obok kiermaszu książek.

Na kolejne dni, Kujawskie Centrum Kultury przygotowało projekt "Świąteczny mikrofon dla inowrocławian". Popołudniami, 19 i 20 grudnia inowrocławianie będą mogli zaprezentować swoje wokalne umiejętności w świątecznym repertuarze na świątecznej scenie na Rynku.

Organizatorami niedzielnej imprezy są: Miasto Inowrocław, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kujawskie Centrum Kultury.

zakatek