I LO w Inowrocławiu

Na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu można było ponownie oglądać najlepszych lekkoatletów szkół ponadpodstawowych, którzy wzięli udział tym razem w Drużynowych Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. W rywalizacji tej zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące, zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców. Kasprowicz awansował do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 8 czerwca w Świeciu.

Najlepsze wyniki indywidualnie uzyskali: Kinga Kujoth /91 pkt./ - 63,09 sek w biegu na 400 m i sztafeta Kasprowicza /109 pkt/ - 53,04 sek w biegu 4 X 100 m wśród dziewcząt, natomiast wśród chłopców: Patryk Józefowicz /81 pkt/ - 12,21 sek i Filip Patyk /80 pkt./ - 12,24 sek w biegu na 100 m (wszyscy z Kaspra). Ekipa dziewcząt zdobyła 851 pkt i wyprzedziła Konopę - 671 pkt. a wśród chłopaków I LO zdobyło 803 pkt. i wyprzedziło ZS Kościelec - 748 pkt. W konkurencji dziewcząt startowało 6 ekip oraz 5 zespołów chłopaków. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez starostę inowrocławskiego.

kasper1

kasper2

ZS im. Jana Pawła II w Kościelcu

Na zajęcia unijne "Bliżej rynku pracy" w ramach projektu Twoja Wiedza - Twoja Przyszłość IV tym razem zostali zaproszeni przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu mieli okazję zapoznać się z zakresem działalności tych jednostek organizacyjnych, funkcjonowaniem, możliwościami pomocy ubezpieczonym, zasadami wypłacania zasiłków chorobowych, macierzyńskich oraz rent i emerytur. Uczniowie poznali możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach, tak aby wprowadzić młodego przedsiębiorcę w zawodowy start bez zbytnich obciążeń finansowych.

zspkos1

Uczniowie z klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół w Kościelcu odbyli 18 maja szkolenie strzeleckie. Kadeci doskonalili się z następujących zagadnień: bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką, zasad strzelania z karabinka pneumatycznego, zgrywania przyrządów celowniczych, budowy broni strzeleckiej. Uczniowie odbyli strzelanie na celność i skupienie. Były to zajęcia na szkolnej strzelnicy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów. Szkolenie przeprowadził opiekun klas mundurowych Mariusz Stefaniak.

zskos2

16 maja na strzelnicy Zawiszy Bydgoszcz odbyły się wojewódzkie eliminacje zawodów strzeleckich o "Srebrny Muszkiet". Zawody otworzył przedstawiciel Kuratorium Oświaty starszy wizytator Sławomir Koniczyński wraz z prezesem WKS Zawisza Adamem Graduszewskim.

Drużyna z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II z Kościelca wystąpiła w składzie: Wiktoria Fabjańczyk, Roksana Hubert oraz Natalia Podrzycka. Konkurencja przewidziana dla uczestników zawodów polega na oddaniu 60 strzałów z karabinka małokalibrowego w postawie leżącej w czasie 50 minut. W zmaganiach wystartowało sześć zespołów z województwa. Nasza drużyna zajęła II miejsce, ustępując ekipie z Bydgoszczy, III miejsce wywalczył zespół z Radziejowa. Zawodniczki naszego klubu są uczennicami Oddziału Przygotowania Wojskowego z klasy II , to był dobry start naszego zespołu – Natalia Podrzycka z wynikiem 288 punktów była IV w klasyfikacji indywidualnej. Zawodników do startu przygotowywał opiekun klas mundurowych Mariusz Stefaniak.

ZS im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy

Uczniowie Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy to laureaci tegorocznej edycji konkursu "Europa z naszej ulicy". W nagrodę polecieli do Brukseli. W programie mieli m.in. wizytę w Komisji Europejskiej, gdzie wzięli udział w warsztatach "Dezinformacja w czasach kryzysu", zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, no i oczywiście poznawanie miasta, jego zabytków i atrakcji. Opiekunem grupy był Mirosław Służałek, jeden z nauczycieli, pod którego okiem uczniowie przygotowali nagrodzony projekt.

bruksela