Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team wygrali Baja TT Dehesa Extremadura 2024, pierwszą rundę Pucharu Europy w rajdach terenowych Baja European Cup. Duet zdobył pierwsze miejsce w klasie SSV i ósme w klasyfikacji generalnej, co czyni z nich liderów w pucharze.

Rajd w Hiszpanii rozpoczął się 2 maja i trwał do 4 maja, a był to jednocześnie wielki powrót Kamena Rally Team na Baja Extremadura, który wygrali już w 2022 roku. W tym roku zespół wystartował nowym pojazdem Can-Am X3 w specyfikacji FIA SSV, co przyniosło im złoty paszport FIA. Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł sukcesy i trudności, jednak zespół zakończył go na szczycie klasy SSV.

Drugi dzień rajdu był pełen wyzwań. Dwa odcinki o długości 169,52 km i 101,26 km wymagały szybkiego tempa i dobrej nawigacji. Mimo niesprzyjających warunków, problemów z metromierzem i przebicia opon, Białkowski i Baśkiewicz utrzymali przewagę, kończąc dzień na pierwszym miejscu w swojej klasie oraz na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Ostatni etap rajdu zakończyli bez przygód, utrzymując pierwszą pozycję w klasie SSV i zdobywając cenne punkty do klasyfikacji generalnej Baja European Cup. Kolejna runda odbędzie się we Włoszech w lipcu.

Olgierd Rostowski i Klaudiusz Jr Rostowski, nowa załoga Automobilklubu Inowrocławskiego, również rozpoczęli sezon udanie. W swoim debiucie w klasie SSV podczas rajdu w Drawsku Pomorskim zajęli 14. miejsce w klasyfikacji generalnej i 10. w klasie SSV.

Jacek Miler, zawodnik motocyklowy Automobilklubu Inowrocławskiego, po 4 rundach Pucharu Polski Cross Country zajmuje 7. miejsce, a po ostatnich startach w Mistrzostwach Polski Enduro - 3. miejsce. Mikołaj Gmerek, startujący quadem, przygotowuje się do nadchodzącego sezonu Mistrzostw Polski Quadcross.

Samochodowi turyści Automobilklubu Inowrocławskiego również triumfują. W turystycznym rajdzie samochodowym "Kwiecień-Plecień", będącym III rundą Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego, zajęli cztery pierwsze miejsca. W klasyfikacji klubowej prowadzi Automobilklub Inowrocławski, a Liliana Mila i Elżbieta Sińska przewodzą w klasyfikacji załóg kobiecych.

Prezes Automobilklubu Inowrocławskiego, Jerzy Marczewski, nie kryje zadowolenia z udanego początku sezonu i dziękuje zawodnikom za ich ciężką pracę i determinację. Zapowiada dalsze sukcesy w nadchodzących zawodach na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim.