Polak pokonał dystans 2 000 metrów w 6 minut i 7,4 sekundy wyprzedzając Matthiasa Taborskyego z Austrii i Alistaira Bonda z Nowej Zelandii.

Artur Mikołajczewski ma na swoim koncie również zwycięstwo w The World Games - igrzyskach sportów nieolimpijskich we Wrocławiu. Był również reprezentantem Polski na igrzyskach w Rio de Janeiro, a w 2012 został młodzieżowym wicemistrzem świata w dwójce podwójnej wagi lekkiej i mistrzem świata seniorów w czwórce podwójnej wagi lekkiej.

Na rozegranych 18 lutego mistrzostwach w Alexandrii medale zdobyło jeszcze trzech Polaków: Michał Gadowski - złoto w kat. PR2, inowrocławianin Jarosław Kailing występujący w barwach KSI Start Szczecin - srebro w kat. PR1 i Robert Niesyczyński - brąz w kat. PR3. W rywalizacji wzięło udział w sumie 2 527 zawodników z 23 krajów. [MJ]