W RED RUN dookoła Parku Solankowego biegnie ponad czterystu biegaczy, którzy mają do pokonania - w zależności od wybranego dystansu - jedną lub dwie pętle. Przed startem miała miejsce miła uroczystość - prezes inowrocławskiego ZEC-u przekazał wózek biegowy dla niepełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej Integracyjnej którego pasją jest bieganie. Marcel Kijak wraz ze swoim opiekunem - nauczycielem w-f Maciejem Szłykiem również wystartowali w dzisiejszym biegu. Na najlepszych na mecie czekały nagrody, a na wszystkich - pamiątkowe medale.

W kategorii open 5 km zwyciężył Paweł Moskal z Kurzętnika (16:30), najwyżej spośród inowrocławian - na trzynastym miejscu - uplasował się Jakub Marzyjanek (18:47), w biegu na 10 kilometrów wygrał Piotr Frydrychowski z Kleczewa (33:39), Marcin Pawłowski z Inowrocławia był piąty (36:30). Wśród pań najwyżej uplasowały się inowrocławianki: Anna Nowakowska (14 miejsce, 18:54 w biegu na 5KM) i Sylwia Nawrocka (19 miejsce, 42:09 w biegu na 10KM). [MP]