KSK Noteć - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 68:78 (13:22, 20:9, 23:26, 12:21)

Punkty dla Noteci: Adamczewski 14, Lisewski 13, Grod 13, Maciejewski 10, Szczepanik 9, Bielecki 5, Jaśtak 3, Wierzbicki 1,

Punkty dla Kłodzka: Weiss 17, Bluma 14, Wojciechowski 10, Kliniewski 10, Kowalski 8, Lipiński 7, Sanny 5, Muskała 5, Kasiński 2.

Po kiepskim początku zawodnicy Noteci w drugiej kwarcie przegrywali już 13 punktami. Mimo to, na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 33:31. W trzeciej kwarcie udało się zwiększyć przewagę do 14 punktów, ale goście potrzebowali zaledwie kilku minut, by znów wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już przez całą czwartą kwartę. Nawet, jeśli inowrocławianie wygraliby mecz z Nysą, to zwycięstwo Znicza nad Kotwicą i tak nie dałoby nam bezpiecznego, 10 miejsca.

Ostatecznie po 30 meczach Noteć zajęła 12 miejsce na 16 możliwych wygrywając 12 i przegrywając 18 spotkań. To oznacza, że aby utrzymać się w I lidze KSK będzie musiało zagrać w fazie play out. Rywalem Noteci będzie ten sam zespół, z którym dziś biało-niebiescy przegrali 68:78, czyli Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Gra toczyć się będzie do trzech zwycięstw. [MJ]