Krystian, uczeń III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Inowrocławiu zdobył tytuł mistrza Polski w kwalifikacji B.07 - Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych.

Finał Centralny XLVI edycji Złotej Kielni rozegrany w dniach 8-9 lutego okazał się szczęśliwy także dla innych uczniów inowrocławskiej szkoły. Damian Golec w tej samej kwalifikacji zajął VI miejsce, a Wiktor Wiechecki z I klasy zdobył II miejsce i tytuł wicemistrza Polski w kwalifikacji B.18 - Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.

Cała trójka nie będzie musiała pisać egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach. Uczniowie za swoje osiągnięcia otrzymali cenne nagrody. Młodych budowlańców przygotowali Joanna Wiśniewska i Karol Marcysiak we współpracy z pracodawcami.

10 lutego na Gali Laureatów w Poznaniu "Budowlanka" otrzymała ponadto miano Najlepszej Szkoły XLVI Edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia. Oprócz tytułu szkoła wzbogaciła się o drukarkę laserową i statuetkę ministra infrastruktury i budownictwa. Dyrekcja i nauczyciele przedmiotów zawodowych zostali zaproszeni przez głównego sponsora na bezpłatny czterodniowy pobyt w Muszynie połączony ze szkoleniem. [MJ, fot. nad.]